Tema Nasıl Yüklenir

Temamızın yükleme aşamalarını sizler için alt bölümde yazıyorum. Temamızı yüklemeye geçmeden önce projenize uygun en iyi bir tema seçiniz. Sitemizin yüklü ve kurulmuş olduğunu düşünerek temamızı yükleme işlemlerine başlayalım.

Tema Yükleme ve Kurulumları Genel Anlatımı – Tema Nasıl YüklenirWordPress Tema Nasıl Kurulur?

Temamızın yükleme aşamalarını sizler için alt bölümde yazıyorum. Temamızı yüklemeye geçmeden önce (wordpress) sitemizin yüklü ve kurulmuş olduğunu düşünerek temamızı yükleme işlemlerine başlayalım.

Temamızı indirelim ve sitemize yükleyelim.

WordPress Tema Nasıl Yüklenir?
1- kullanmak istediğimiz wordpress temamızı ilk önce indirelim (ücretli veya ücretsiz)olarak temamızı indiriyoruz (temamız.zip)gibi.
2- Sitemizin wordpress admin panelimizden sol tarafta bulunan menülerden sırasıyla(Görünüm – Temalar – Yeni ekle)alanlarından (yeni ekle)butonundan indirdiğimiz (temamız.zip)dosyamızı seçiyoruz ve (yükle) diyoruz.
3- Daha sonrasında yükleme işlemi bitince (etkinleştir) diyoruz.

Temamızın Zorunlu Eklentilerini (Kur ve Aktifleştir)

4- Panelimiz üzerinden (Görünüm – Zorunlu eklentiler) alanımıza gelip tüm eklentilerimizi yükleyelim ve aktifleştirelim.

Temamızın  (Demo içeriği)’ni nasıl yükleriz.5- Panelimiz üzerinden  (Wp-Admin – Demo Yükleyici) alanımıza giderek (Demoicerik) klasörümüzü seçiyoruz ve (Install) diyoruz.
6- Panelimiz üzerinden (Install) yüklemenin sonrasında biraz bekliyoruz ve (yüklenenler) kısmında demo içeriğimizin geldiğini göreceğiz (aktifleştir) diyoruz ve hepsi bukadar,herkese hayırlı olsun.

Blogger Tema Nasıl Yüklenir?

Buradaki yazımızda siz takipçilerimize (Blogger)’e temamızı nasıl yükleyebiliriz onu anlatmaya çalışacağım.
Web sitemde temaları paylaşmadan daha önce yüklemeyi bilmeyen arkadaşlarımız olabileceğini düşünerek anlatmayı uygun gördüm.
Daha fazla laf kalabalığı yapmadan adım adım anlatmaya çalışacağım.

Blogger Tema Nasıl Yüklenir?
Blogger Şablon Yükleme işlemleri :

İlk önce Blogger‘e şablonumuzu yükleyebilmemiz için (www.blogger.com)’a giriş yapalım.

Sonrasında kontrol paneli’mizden şablonumuzu yüklemeyi planladığımız adresin (diğer seçenekler) butonunu tıklıyoruz ve açıp (Şablona) tıklıyalım.

Devamında ise Blogger’e şablonumuzu yükleyebilmemiz için açılan Şablon penceremizden (Yedekle/Geri yükle) butonumuzu tıklıyalım.

Sonra açılan ekranımızdan (Dosya Seç) butonumuza tıklıyalım.

Son olarak yapacağımız işlem ilk önce indirdiğimiz şablonumuzun dosyası içindeki (.xml) uzantılı dosyamızı seçelim ve kaydedelim.Hepsi bu kadar bundan sonrası sizlerin zevkinize kalmış,yeni temanız hayırlı olsun.

Opencart Temamızı nasıl yükleyebiliriz?

OpenCart Tema Nasıl Yüklenir?

1 – İndirdiğimiz ve yüklemek istediğimiz tema dosyalarımızın içinde (catalog,image) veya (catalog,admin) gibi dosyalar çıkarsa (ftp) yardımı ile OpenCart’ınızın kurulumunu yapmış olduğunuz ana dizininize ki genelde(public_html,httpdocs)’ olur ve buralara dosyalarımızı atalım.

2 – İndirdiğimiz ve yüklemek istediğimiz tema dosyalarımızın içinde tema klasörü varsa ftp programı yardımıyla anadizin (public_html veya httpdocs)/catalog/view/theme/) içerine tema dosyalarını aktarınız.Temamızı aktifleştirme işlemleri:

1 – Yukarıdaki maddelerden size uygun olanı yaptıktan sonra temamızı aktifleştirebilmemiz için admin panelimize girelim.

2 – Sonrasında üst menümüzden (Sistem) menümüzden (Genel Ayarlar)’ı seçiyoruz.

3 – Devamında da sayfamızdan varsayılan mağazamızın (düzenle) bağlantımızı tıklayalım.

4 – Aynı açıla sayfamızdan (Mağaza) bağlantımıza tıklayalım.

5 – İşlemimizin son aşamasında (Şablon Seçiniz) bölümünden yüklemiş olduğumuz şablonumuzu şeçelim.

6 – Şablonu aktif et diyerek işlemimizi sonlandırıp yeni Temamız hayırlı olsun.

Başa dön tuşu