PHP SCRİPTLERSCRİPTLER
Trend

TezzBlog Blogger Advance Teması – 2021 Güncellemesi

TezzBlog Blogger Advance Teması, fikirlerinizi dünyayla paylaşabileceğiniz ücretsiz bir blog platformudur. Ancak erişimini ...

TezzBlog Blogger Advance Teması, fikirlerinizi dünyayla paylaşabileceğiniz ücretsiz bir blog platformudur. Ancak erişimini artırmak için Blogger SEO’yu geliştirmeniz gerekir. Bu biraz HTML ve CSS bilgisi gerektirir. Tema indir Blogger kullanıcılarının işini kolaylaştırıyoruz. Yeni bir Blogger teması TezzBlog ile karşınızdayız. Ücretsiz Blogger Teması indir.

TezzBlog Blogger Advance Teması – 2021 Güncellemesi

TezzBlog Blogger Teması 2021 güncellemesi

Bu temada, bir temanın sahip olması gereken hemen hemen tüm özellikleri sağlıyoruz. Blogger şablonu için mümkün olan tüm özellikleri ekledik.

1 – Blogger blogu için Arama Motoru Optimizasyonu’nu tamamlayın.
2 – Gelişmiş Sayfa Hızı Puanı.
3 – Kullanıcı arayüzü trafiğinizi korumak için çok iyi.
4 – Basit ve Akıllı Tasarım.
5 – Akıllı Mobil Menü.
6 – Google Adsense Reklamları, Hız optimize edildi. Anlamak için Bölüm’ün nasıl kullanılacağını okuyun.
7 – Theia yapışkan kenar çubuğu düzgün yapılandırılmış.
8 – En Son jQuery 3.6.0’ı Kullanma (Google Önerisi).
9 – Otomatik Reklam Kurulumu.
10 – SEO için JSON Şema İşaretleme Veri Etiketleri.
11 – Blogger, Yorum bölümünü tartışın.
12 – Son Gönderi Gadget’ı.
13 – Rastgele Gönderi Gadget’ı.
14 – SEO için HTML5 semantik etiketleri.
15 – Kategori Gönderi Gadget’ı.
16 – Tam genişliğe duyarlı.

Not : Tüm bu özellikler temaya dahildir. Tüm özelliklere erişmek için bu temayı nasıl kullanacağınızı anlamalısınız.

TezzBlog Blogger teması nasıl kullanılır?

Bu Kılavuz, neredeyse tüm Blogger temalarımızı ayarlamak için kullanışlıdır. İlk olarak, temanın Düzen bölümünü, nasıl değiştirileceğini anlayacağız.

Blogger Temasının Başlık Ayarları

Başlık, web sitesi logosunu, gezinme panelini, sosyal medya simgesini vb. içeren önemli kısımdır. Bunu Blogger web sitemiz için ayarlayalım.

Blogger Temasının Başlık Ayarları

1 – CSS Seçenekleri: Bu widget, mizanpajın tam genişliği gibi mizanpaj tasarımını özelleştirmenize olanak tanır. Değerleri doğru ve yanlış olarak değiştirebilirsiniz.

2 – Varsayılan Değişken: Tema dosyasında kullanılan değişkeni değiştirmenize izin verir.

a – Yorum Sistemi: Blogger arasında seçim yapabilir ve yorum sistemini tartışabilirsiniz.
b – Sabit Kenar Çubuğu, Doğru veya Yanlış. Doğru tavsiye ederiz.
c – Sabit Menü: Menü düzeltmeli veya düzeltmemeli.
d – Sayfa Başına Gönderi: Arşiv sayfalarında kaç gönderi görünmelidir.

3 – Bağlantı Listesi: Üst Menü Ekle.

4 – Sosyal Widget: Bloga sosyal medya butonunu ekle.

5 – Sayfa Başlığı: Web sitesinin masaüstü sürümü için Logo ekle.

6 – Reklam yerleşimi: Burada reklam yerleştirebilirsiniz, ancak bu, web sitesinin CLS puanını düşürür. Herhangi bir reklam eklememenizi öneririz. Aynı zamanda bu, katlama alanının üstündedir. Bir reklam bloğu eklemeniz gerekiyorsa ayrıca duyarlı Adsense Reklamları kılavuzunu izle.

7 – Mobil Logo: Web sitesinin mobil versiyonu ayrıca için bir Logo ekleyin. Şeffaf png formatında bir resim kullanmanızı öneririz.

8 – Ana Menü: Burada, web sitesi için ana gezinme panelini ayarlayabilirsiniz. Kılavuz aşağıda sunulmuştur.

9 – Gadget Ekle: Gadget’ı buraya ekleyebilirsin.

Blogger temasında Menü nasıl ayarlanır?

Web sitesinin menüsü, web sitesi özellikle kullanıcılarına kolay gezinme sağlar. Kullanıcı deneyimini geliştirir ve ayrıca web sitenizi daha çekici hale getirir. Düzgün yapılandırılmış bir menü, aynı zamanda web sitesinin hemen çıkma oranını da azaltır.

Bir Blogger temasının menüsünü nasıl yapılandıracağımızı anlayalım.

Blogger Düzeninin yukarıdaki görüntüsünde, 8. blok blog menüsünü ayarlamanıza izin verir. Blok üzerinde bulunan kalem butonuna tıkladığınızda aşağıda gösterildiği gibi menü ayarları açılacaktır.

Bir Blogger temasının menüsünü nasıl yapılandıracağımızı anlayalım

Burada 1, 2 ve 3 düğmelerinin Ana Sayfa simgesi , Özellikler , Bu Şablonu İndir olduğunu sırasıyla menüdeki üç ana blok olarak görebilirsiniz. Bir öğeye alt çizgi(_) koyduğunuzda onu ana bloğun altına yerleştirdiğinizde, ana bloğun çocuğu olur. Yukarıdaki resimde, (_)Multi DropDown, Feature bloğunun alt öğesi olan Features altına yerleştirilmiştir.

Alt öğenin öğesini eklemek için çift alt çizgi (__) koymanız ve alt öğenin altına yerleştirmeliyiz. Yukarıdaki resimde __Drodown 1, _Multi DropDown’ın çocuğudur.

Multi DropDown

Multi DropDown

Yukarıdaki menü ayarlarının çıktısı aşağıdaki gibi olacaktır. Ayrıca liste ayarlarının sonunda sağlanan yeni öğe ekle düğmesine tıklayarak menüye yeni bir blok ekleyebilirsiniz.

Kenar çubuğu ve Altbilgi bölümünü ayarla

Altbilgi bölümü, web sitesi, telif hakkı. Ayrıca çeşitli gadget’lar ve web sitesinin alt menüsü hakkında bilgi içerir.

Altbilgi bölümü

Altbilgi bölümü

Bu, Düzen’in kenar çubuğu ve altbilgi bölümünün düzenidir. Altbilgi bölümünde görünmesi gereken widget’ı buraya ekleyebilirsiniz.

Daha sonra 11, 12 ve 16 numaralı bloklarda sırasıyla iletişim formu widget’ı. Ayrıca sosyal medya widget’ı ve altbilgi menüsü ekleyebilirsiniz.

Devamında 10, 13, 14 ve 15 numaralı bloklar, son gönderiler, rastgele gönderiler, popüler gönderiler. Ayrıca kategori gönderileri ve herhangi bir 3. taraf widget’ı eklemek için kullanılabilir.

a – Yeni bir gönderi gadget’ı eklemek için 3/son/post-list ekleyebilirsiniz,
b – Rastgele gönderiler için ekleyebilirsiniz 3/random/post-list.
c – Belirli bir etiketten gönderiyi görüntülemek için 3/LabelName/post-list.

İstediğiniz değişikliği yaptıktan sonra düzeni kaydedin. Blogger blogunuz hazır, ancak blogu hızlandırmak için bazı gelişmiş değişiklikler yapabilirsiniz.

TezzBlog veya diğer Blogger Teması’nda Gelişmiş Değişiklikler.

Blogger temasında değişiklik yapmak için Blogger XML tema dosyasını düzenlemeniz gerekir. Başlık bölümünde meta etiket ayrıntılarını sağlamanız gerekir.

Herhangi bir sorgu, öneri veya geri bildirim olması durumunda temamızı beğeneceğinizi umuyoruz. Aşağıda verilen yorum bölümünde sormaktan çekinmeyin.

https://phpaspscript.com/git.php?url=https%3A%2F%2Ftezzblog-seoneurons.blogspot.com%2F%3Futm_source%3D%26utm_medium%3Dree564%26utm_campaign%3D&hash=a14e16fa9c7ac131a1a211e9434bd69a14a1a4d4 = DEMO =

https://phpaspscript.com/git.php?url=https%3A%2F%2Fdisk.yandex.com.tr%2Fd%2FjqofvZ92QkJWIg%3Futm_source%3D%26utm_medium%3Dsxx433%26utm_campaign%3D&hash=6682c71b6a1fa349a1b843d020296ac2b604b344 = TEMA İNDİR =

= DOSYA ŞİFRE = phpaspscript.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu